Водій транспортного засобу - якщо вас зупинив інспектор ДАІ…

Юридичний лікнеп, корисні рекомендації та поради.

Кожен водій транспортного засобу у своєму житті хоча б раз мав можливість «спілкуватися» з інспектором ДАІ, в частині правомірності дотримання правил дорожнього руху.

І як водиться, інспектор ДАІ, майже завжди виходив переможцем у цьому двобої, тільки тому, що він, на відміну від вас чи то іншого учасника дорожнього руху, був заздалегідь підготовлений до цієї зустрічі.

Інспектор, підкований юридично і законодавчо, готовий вести процесуального поєдинок з будь-яким учасником дорожнього руху на тій чи іншій ділянці дороги, де він вас зупинив, а ще відчувши вашу необізнаність у правилах дорожнього руху відверто починає вас виховувати та «вішати локшину на вуха», погрожуючи штафмайданчиком, чи іншим штрафом.

Оволодівши деякими знаннями, ви легко можете приборкати «строптивого» та змінити ситуацію поєдинку з інспектором, і навіть вийти переможцем у цій битві.

Головний принцип будь-якого законодавства, в доказі провини порушником того чи іншого закону будується на всебічному і обґрунтованому доказі порушень законодавства (будь то злочин чи порушення правил дорожнього руху). Будь-які сумніви в доказах тлумачаться на користь обвинуваченого. Цей принцип ще іменується як принцип презумпції невинності (ст. 62 Конституції України).

З цією метою в кримінальному розшуку застосований багатоступеневий процес доказу ступеню вини злочину. Сюди входять: дізнання, досудове слідство, суд, касаційне оскарження, участь захисту тощо.

Для цього співробітники прокуратури і кримінального розшуку намагаються добути докази, уліки, свідчення, проводять експертизи, очні ставки з метою доказу причетності винного до скоєного злочину або порушення закону.

Співробітники ДАІ вважають, що їхня думка є обґрунтованою підставою для покарання водія, і навіть не затрудняють себе відповіддю на питання стосовно надання доказів вини водія.

Водій транспортного засобу, відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», це «будь-яка особа, що керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка». Інакше кажучи, якщо водій транспортного засобу, що перебуває за межами свого автомобіля поруч з автомобілем і не управляє ним, то в цей момент водієм транспортного засобу він не являється.

Таке тлумачення терміну «водій» може неодноразово врятувати вас в різних ситуаціях (наприклад при неправильному паркуванні або фотофіксації порушень).

Тому для підготовки до поїздки на автомобілі слід особливо приділити увагу не тільки перевірці працездатності всіх систем автомобіля з точки зору особистої безпеки, але і особливо приділити увагу питанням комплектації авто як переліком необхідних документів так і допоміжних засобів комплектації авто, відповідно до вимог Правил дорожнього руху.

Це тільки сприятиме попередженню та зменшенню всіляких претензій з боку інспекторів ДАІ.

Однак ніякі корисні поради та рекомендації вас не врятують, якщо керований вами транспортний засіб має серйозні несправності, або у вас відсутні ті чи інші необхідні документи.

 

Далі буде...