Євро3 вже з 2009 року

10.07.2008

За повідомленням першого заступника міністра транспорту й зв'язку Василя Шевченка, Міністерство транспорту й зв'язку України розробило проект закону про внесення змін у Закон "Про деякі питання ввозу на територію України транспортних засобів" (щодо впровадження в Україні міжнародних екологічних вимог до транспортних засобів).

Відповідно до законопроекту, на митну територію України допускається пропуск транспортних засобів, у випадку їхньої відповідності екологічним нормам не нижче вимог ЄС, а саме Євро3 - з 1 липня 2009 року, Євро4 - з 1 липня 2011 року і Євро5 - з 1 січня 2014 року. За словами пана Шевченка, законопроект спочатку повинен пройти обговорення, компетентні органи, потім буде поданий у Кабмін і тільки після цього затвердження - у Верховну Раду.

На сьогодні, відповідно до Закону "Про деякі питання ввозу на територію України транспортних засобів", з 1 січня 2006 року ввезені на територію України транспортні автобуси й легкові автомобілі повинні відповідати рівню не нижче Євро2, для вантажних автомобілів, для автомобілів спеціального призначення ця норма уведена з 1 січня 2007 року. У свій час, навколо норм Євро2 також розгорнулися баталії. введення Євро-2 відчутно вдарило по автомобілях із країн СНД, знизивши їхню частку на українському ринку. Норми Євро3 можуть привести до подорожчання ряду продукції, а Євро4 зведуть нанівець поставки окремих застарілих автомобілів з Росії й Китаю.

Джерело: www.autoconsultіng.com.ua