Скасування 13% мита на авто може бути ...

07.04.2009

13 % мито на авто може бути скасовано у зв''язку з різким скороченням ввезення автомобілів в Україну, пов''язаних з вступом в дію з 6 березня 2009 р. Закону "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України в зв''язку зі світовою фінансовою кризою".

13% мито на авто не тільки погіршило і до того складну ситуацію на автомобільному ринку, при низькій купівельній спроможності населення, але і сприяючи зниженню ввезення автомобілів в Україну, призвела до помітного зниження поповнення держбюджету.

До того ж не спостерігається і очікуваного сплеску продажу вітчизняних авто, на яке так розраховували лобісти 13% мита.

Проти введення 13% мита на авто виступила Всеукраїнська Асоціація автомобільних імпортерів і дилерів, що рекомендувала своїм членам протягом півроку тобто до вересня 2009 р. утриматися від імпорту автомобілів.

Крім цього, автовиробники Японії оголосили про намір прийняти відповідні заходи, якщо дію тимчасової надбавки в розмірі 13% до діючих ставок ввізного мита на імпортні товари не буде скасовано на імпортовані в Україну японські автомобілі.

17 березня Прем''єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що «ця надбавка, так як її введення суперечать нормам СОТ» виступає за її скасування.

18 березня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, якою скасовано тимчасову 13%-ную надбавку на ввізне мито на імпортні товари. Однак надбавку зняли з усіх товарів, крім легкових автомобілів і холодильників.

Разом з тим, голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко теж зазначає, «що з моменту введення надбавки ринок фактично зупинився: імпортні товари, на які поширювалася ця норма, практично перестали ввозитись».

Як зазначив Макаренко «з''явилося відразу кілька проблем. По-перше, це дефіцит, який виник на внутрішньому ринку. Його повинен був би компенсувати внутрішній виробник, але коли він зможе це зробити, налагодивши необхідне виробництво, - під великим питанням. По-друге, виникла загроза, що частина раніше легально ввезених товарів будуть намагатися ввозити на митну територію України контрабандним шляхом».

Таким чином, сума отриманого додаткового податку не може перекрити втрат від фізичного зменшення імпорту, і до того ж втрачена значна частина бази оподаткування.

Швидше за все, скасування цієї, по суті, загороджувальної додаткової надбавки до мита - не за горами.

Джерело: за матеріалами ЗМІ