На зміну "Візиру" - нова система вимірювання швидкості "Арена"

15.04.2010

ДАІ готується в 2010 році впровадити абсолютно нову систему вимірювання швидкості під назвою "Арена".

vizir

В даний час новий прилад проходить випробування та тестується на дорогах Києва. Якщо випробування приладу виявляться позитивними, то вже цього літа "Арена" з'явиться на дорогах України.

"Прилад проходить завершальний етап випробувань та експлуатується на околицях Києва", - інформує представник фірми-розробника "Елект-К" Ілля Волошин.

Відмінність новинки від скандально відомого вимірювача "Візир", полягає в тому, відповів спеціаліст: "що жодному порушникові повз інспектора не проскочити".

"Лазерний вимірювач швидкості охоплює відразу три смуги руху і здатний розпізнати три порушення одночасно. Коли машини перетинають промінь, камера робить фото і відправляє їх в пам'ять комп'ютера. Він відразу їх обробляє, фіксує дату, час, швидкість, зчитує держномер і відправляє інформацію в центральний комп'ютер, який розташований в 1,5 км від місця порушення в патрульній машині. Всі передачі даних відбуваються через радіолокаційний зв'язок ", - проінформував Волошин про можливості роботи нового приладу. Крім того, пристрій має можливість фіксувати якісні кадри навіть в нічний час.

У приладі використовується інфрачервона камера, своєрідний прилад нічного бачення, що дозволяє робити знімки навіть у повній темряві. Вимірювач фіксує швидкість в діапазоні від 20 до 250 км/год з похибкою не більше 2 км", - заявив Волошин.

Розробники запевнили, що після випробувань, при позитивних результатах тестування "Арени", прилади будуть розміщені по всій території Україні вже влітку.

Патрулю ДАІ достатньо буде лише зупинитися і за допомогою радіозв'язку підключити свій комп'ютер до потрібного пристрою. Причому, за їхніми даними, новий вимірювач не можна буде виявити за допомогою антирадара.